„RAZEM – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”

Przedsiębiorstwa Społeczne
subregion puławski
Spółdzielnia Socjalna WIR

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna "WIR" z siedzibą w Józefowie prowadzi działalność gospodarczą w zakresie: wykonywania robót remontowo - budowlanych, świadczenia usług opiekuńczych dla osób starszych, świadczenia usług sprzątania pomieszczeń oraz świadczenia usług transportowych osób i towarów.

Spółdzielnia posiada swój tabor samochodowy - osobowy i ciężarowy oraz narzędzia i urządzenia niezbędne do wykonywania usług remontowo - budowlanych.

Obecnie Spółdzielnia zatrudnia pięciu pracowników.

Spółdzielnia reprezentowana jest przez Zarząd w składzie: Prezes: Krzysztof Kozłowski, Wiceprezes: Małgorzata Kłudka, Prokurent: Stanisław Sułek.

Kontakt:
Spółdzielnia Socjalna ,,Wir”
ul. Opolska 11, 24-340 Józefów nad Wisłą
  Tel.: 507 077 251


Annopolska Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia została założona przez Gminę Annopol oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Annopol dnia  21 grudnia 2017r.
Celem Spółdzielni jest umożliwienie osobom bezrobotnym aktywizację zawodową i możliwość rozwoju na rynku pracy. Spółdzielnia prowadzi głównie usługi opiekuńcze nad osobami starszymi z terenu gminy Annopol oraz usługi kosmetyczne w salonie kosmetycznym mieszczącym się przy siedzibie Spółdzielni. Aktualnie zatrudnia 10 opiekunek, 1 kosmetyczkę, 2 osoby wchodzące w skład Zarządu oraz księgową.

Usługi opiekuńcze

Spółdzielnia świadczy usługi opiekuńcze nad osobami starszymi, chorymi, samotnymi. Usługi związane są z pomocą w gospodarstwie domowym oraz opieką pielęgnacyjną. Opiekunki utrzymują czystość i porządek w domu podopiecznego oraz w jego najbliższym otoczeniu. Pomagają również w codziennych czynnościach m.in. w myciu, ubieraniu się, podawaniu leków, pomocy przy spożywaniu posiłków. Ponadto zapewniają kontakt podopiecznego ze społeczeństwem oraz zachęcają go do podtrzymywania więzi rodzinnych i koleżeńskich. To ciężka, odpowiedzialna praca, wymagająca olbrzymiej empatii, zrozumienia i zaufania.

Usługi kosmetyczne
Spółdzielnia świadczy usługi kosmetyczne z dziedziny kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej. Oferuje szereg zabiegów kosmetycznych m.in. przedłużanie i malowanie paznokci, manicure i pedicure, maseczki upiększające, makijaż okolicznościowy. Kosmetyczki nieustannie poszerzają swoje umiejętności na różnych kursach i szkoleniach zawodowych. Wysoka jakość produktów, dobry sprzęt, duże umiejętności kosmetyczek oraz przyjacielska atmosfera sprawiły, że salon cieszy się dobrą opinią wśród klientów nie tylko z terenu gminy Annopol, ale również z terenów gmin sąsiednich.


KONTAKT:

Annopolska Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”
ul. Leśna 1, 23-235 Annopol
Osoby do kontaktu: Sylwia Targos- Prezes Zarządu,
  Tel.: 667224718
Sylwia Jedlińska- Wiceprezes Zarządu,
  Tel.: 783694000
  Email: assannopol1@o2.pl


Spółdzielnia Socjalna Horyzont

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna " Horyzont " obecnie zajmuję się: opieką nad osobami starszymi, profesjonalnym szyciem od wykroju do gotowego produktu,  drobnymi przeróbkami, szyciem maseczek, czapek , kominów, bluzek, spodni, spódnic, stroje dla kół gospodyń i zespołów. Szyje maskotki takie jak: koty, sowy według swojej formy. Spółdzielnia wyrabia mydełka z naturalnych składników. Ponadto spółdzielnia świadczy usługi wykonywania paznokci hybrydowych i żelowych. Pozostałe działalności takie jak sprzątanie czy pranie dywanów zostało wstrzymane na czas pandemi covid-19.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Horyzont
ul. Żeromskiego 17, 23-213 Zakrzówek
  Tel.: 731 679 533
  Email: horyzontzakrzowek@gmail.com


Spółdzielnia Socjalna Stonoga

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Stonoga od początku istnienia zajmuje się usługami opiekuńczymi nad dziećmi do lat trzech w formie żłobka. Działania spółdzielni skierowane są do rodziców i opiekunów dzieci do lat trzech. Posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych oprócz sprawowanej na wysokim poziomie opieki nad dziećmi. Zarówno rodzice - klienci jak i dzieci są traktowani indywidualnie, brane pod uwagę są ich preferencje i potrzeby.

Zespół pracuje od pon-pt w godzinach 6.00-18.00, w razie potrzeby pełni także dyżury w soboty lub opiekę domową (np. gdy dziecko dużo choruje). Personel żłobka jest wysoko wykwalifikowany, oprócz kierunkowego wykształcenia pracują w spółdzielni trenerzy Sensoplastyki i animator pedagogiki cyrku. Dzieci i rodzice są zadowoleni opieką, domową i ciepła atmosferą jaka panuje w żłobku,  o czym świadczą pozytywne opinie w środowisku lokalnym i ciągła potrzeba nowych miejsc. Na początku działalności opiekuńczej spółdzielnia prowadzi żłobek na 25 miejsc. W 2020 powstał nowy oddział żłobka w Stróży, współfinansowany ze środków UE.

Spółdzielnia zatrudnia 14 pracowników.

Spółdzielnia została wyróżniona w 2018r Znakiem Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii Najlepszy pracodawca oraz Przedsięwzięcie sfinansowane ze środków zwrotnych EFS.  Dodatkowo od 2018r spółdzielnia posługuje się certyfikatem zakup prospołeczny w kategorii Usługi opiekuńcze.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Stonoga
ul. Słowackiego 3B, 23-204 Kraśnik
  Tel.: 533 503 770
  Email: stonogakrasnik@gmail.com


Spółdzielnia Socjalna SDESIGN

WIĘCEJ INFORMACJI

Główną działalnością Spółdzielni jest produkcja i aranżacja mebli dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Spółdzielnia wykonuje aranżacje wnętrz i projekty koncepcyjne.

Aktualnie spółdzielnia kataloguje swoje meble, które głównie ukierunkowane są do wyposażenia żłobków, przedszkoli, szkół oraz lokali biurowych, kosmetycznych oraz innych specjalistycznych.

Poza meblami specjalistycznymi oferuje także meble designerskie.

Szczególną uwagę skupia na jakości mebli. Nie są to typowe masowe produkty, każdy zestaw naszych mebli to indywidualny projekt powstały w pracowni.

Obecnie jest w trakcie opracowywania nowych projektów oraz budowy sklepu internetowego.

Druga nowa gałąź działalności spółdzielni  to zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna SDESIGN
ul. Urzędowska 36C, 23-200 Kraśnik
  Tel.: 669 698 543
  Email: spoldzielniasdesign@o2.pl


Spółdzielnia Socjalna TULIPAN

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia socjalna świadczy usługi w zakresie kompleksowego sprzątania i pielęgnacji terenów zielonych (koszenie traw, trawników, podcinanie starych gałęzi, usuwanie zbędnych krzewów, grabienie liści, wertykulacja). Prace porządkowe (np. mycie tarasu, kostki brukowej). Obsługa imprez muzycznych (profesjonalne sceny, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie). Wypożyczanie namiotów na imprezy okolicznościowe – wraz z pełną pomocą: doradztwem i obsługą. Usługi poligraficzne i drukowanie (np. ulotek, wizytówek, tabliczek brajlowskich).


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Tulipan
ul. Fabryczna 1, 24-320 Poniatowa
  Tel.: 602 696 577
  Email: tulipan@spns-tulipan.pl
 WWW: www.spns-tulipan.pl
  Facebook: Spn.s. Centrum Usługowe Tulipan


Spółdzielnia Socjalna Niebieski Młyn

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Niebieski Młyn 4 lipca 2020 roku została oficjalnie otwarta w Kraśniku. W otwarciu wziął udział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Niebieski Młyn to spółdzielcza inicjatywa wspierająca aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami i bezrobotnych wykluczonych zawodowo. Przy współpracy ze Szkołą Specjalną w Kraśniku spółdzielnia ma stworzyć możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu: sprzedawcy, baristy, kucharza, ceramika, przewodnika i wiele innych.

Niebieski Młyn jest miejscem bogatym w wydarzenia kulturalne i biznesowe.  Przepiękne drewniane wnętrze młyna na poszczególnych piętrach służą jako przestrzeń pod wystawy i spotkania biznesowe.

Oferta Młyna jest niezwykle bogata, mieści się tam m.in.  stylowa kawiarnia i herbaciarnia, organizujemy ścieżki edukacyjno-muzealne z nowoczesnymi technologiami, różnego rodzaju warsztaty.

Jest to miejsce niezwykle klimatyczne i przyjazne, sięgające historią do 1918 roku.

Godziny otwarcia:
Wtorek – Piątek: 12:00 – 20:00
Sobota: 10:00 – 22:00
Niedziela: 10:00 – 20:00


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Niebieski Młyn
ul. Jagiellońska 5, 23-200 Kraśnik
  Tel.: 537 738 333
  Email: kontakt@niebieskimlyn.pl


Spółdzielnia Socjalna "Urzędowianka”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia świadczy następujące usługi:

Usługi opiekuńcze:
przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych zlecane głównie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Urzędowie, jak również przez mieszkańców Gminy (zakres: wykonywanie czynności higieny osobistej podopiecznego, dbanie o jego stan zdrowia, podawanie posiłków i leków, karmienie, pomoc w codziennych czynnościach domowych, polegających na: sprzątaniu, myciu naczyń, gotowaniu, czasem również w praniu, prasowaniu czy zmianie pościeli; załatwianie różnych spraw poza domem osoby starszej, tj.: opiekun w imieniu podopiecznego odwiedza urzędy, opłaca rachunki, realizuje recepty lub robi zakupy, rozwijanie zainteresowań i zwiększania samodzielności życiowej.

Sprzątanie pomieszczeń:
Spółdzielnia posiada ważną umowę z samorządem na sprzątanie budynku administracyjnego o powierzchni ponad 300m2. Ponadto sprzątanie w domach prywatnych, w tym mycie okien.

 Usługi biurowe, fotograficzne:
punkt ksero, druk dokumentów, przepisywanie bindowanie oraz laminowanie dokumentów, opracowywanie i druk ulotek, zaproszeń , obróbka i druk: zdjęć , odbitek, fotokartek, itp.

Sprzedaż detaliczna:
artykuły biurowe, pamiątki, rękodzieło.

Ozonowanie pomieszczeń:
niewielkie zlecenia od samorządu i osób prywatnych.

Usługi krawieckie, prasowanie:
szycie maseczek, innych środków ochrony osobistej, drobne usługi krawieckie, wszywanie zamków, szycie prześcieradeł dla DPS-ów.

Pielęgnacja zieleni:
koszenie trawy u osób prywatnych.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Urzędowianka
ul. Rynek 15, 23-250 Urzędów
  Tel.:  605 550 885,
  Email: spoldzielniaurzedow@gmail.com


Spółdzielnia Socjalna REAKTYWACJA

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia świadczy usługi związane z szeroko rozumianą naprawą i sprzątaniem pojazdów samochodowych, a także ich odnawianiem. Ponadto spółdzielnia świadczy również usługi  porządkowe w lokalach i budynkach.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Reaktywacja
Wólka Rudnicka 11A, 23-212 Wilkołaz
  Tel.: 724 005 054


Spółdzielnia Socjalna Razem

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia socjalna zajmuje się usługami mechaniki samochodowej wraz z lakiernictwem. Spółdzielnia zajmuje się również usługami elektrycznymi w tym montażem instalacji fotowoltaicznych. Kolejną dziedziną działalności są usługi eventowe, do których zalicza się wynajem wyposażenia, dekoracji na uroczystości: wesela, komunie, urodziny.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Razem
Sulów 28, 23-213 Zakrzówek
  Tel.: 781588541
  Email: kamil.czerniak@wp.pl 


Spółdzielnia Socjalna TRIO

WIĘCEJ INFORMACJI

Zakresem działalności spółdzielni jest prowadzenie sali zabaw dla dzieci czy organizacja urodzin, imprez plenerowych. Sala Zabaw "KINDEREK" to w pełni bezpieczne miejsce które powstało po to, by zapewnić dzieciom wspaniałą rozrywkę i dostarczyć im niezapomnianych wrażeń. Adres sali zabaw Jana Pawła II 4 23-300 Janów Lubelski. Spółdzielnia zajmuje się również usługami animacyjnymi oraz ozonowaniem pomieszczeń co jest nową usługa przedsiębiorstwa.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Trio
Rzeczyca Księża 9, 23-230 Trzydnik
  Tel.: 735933219
  Email: mateuszflis1@interia.pl


Spółdzielnia Socjalna Mechanik

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Mechanik prowadzi zakład blacharsko-mechaniczny pojazdów, który świadczy usługi w zakresie napraw:

- mechanicznych,
- blacharskich,
- konserwacyjnych,
- korekty lakieru.

Od 06.2022 spółdzielnia poszerzyła ofertę o świadczenie usług kosmetycznych z zakresu:

- permanentnego makijażu
- keratynowego prostowania włosów
- nanoplastia włosów
- henna/farbka brwi
- laminacja brwi
- regulacja brwi

Spółdzielnię tworzy zgrany zespół, w którym każda osoba ma wydzielone zadania zgodnie ze swoją specjalizacją. Wieloletnie doświadczenie starszych pracowników i wdrażanie innowacji stanowi synergię, która ma przełożenie na świadczenie usług wysokiej jakości.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Mechanik
ul. Wspólna 3A Klikawa, 24-100 Puławy
  Tel.: 533 110 672


Spółdzielnia Socjalna Mamy Siebie

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Mamy Siebie prowadzi kawiarnio-bawialnię pod nazwą „Inna Bajka” – miejsce, które powstało z potrzeby serca, z myślą o całej rodzinie. To niebanalna przestrzeń dla dużych i małych, gdzie realizowane są warsztaty edukacyjne i artystyczne, animacje i mnóstwo kreatywnej zabawy.

Spółdzielnię założyła grupa ambitnych, przedsiębiorczych mam, które postanowiły odpowiedzieć na potrzeby miasta, w którym mieszkają, tworząc INNĄ BAJKĘ.

Spółdzielnia prowadzi warsztaty dla rodziców i opiekunów z tematyki około rodzicielskiej, organizuje też imprezy okolicznościowe dla dzieci takie jak urodziny czy spotkania tematyczne.

Kontakt:
Spółdzielnia Socjalna Mamy Siebie
ul. Piłsudskiego 58 / Puławy
  Tel.: 696 488 393
  Email: ssmamysiebie.pulawy@gmail.com
 WWW: www.innabajka.pulawy.pl
  www.facebook.com/innabajkapulawy


Spółdzielnia Socjalna Złoty Kur

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Złoty Kur  prowadzi punkt gastronomiczny ze smaczną i zdrową kuchnią w Kurowie przy ulicy Warszawskiej 7. Inicjatorami powstania Spółdzielni była gmina Kurów oraz społeczność lokalna. Spółdzielnia funkcjonuje od poniedziałku do piątku. W swojej ofercie posiada sprzedaż posiłków, organizację cateringu oraz okolicznościowych imprez w siedzibie restauracji.

Spółdzielnia funkcjonuje od 2019 roku i zatrudnia 5 osób.


KONTAKT:

  Tel.: 795 271 323
  https://www.facebook.com/Sp%C3%B3%C5%82dzielnia-Socjalna-Z%C5%82oty-Kur-474117793352333/


Spółdzielnia Socjalna POMOCNI NAD WISŁĄ

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna POMOCNI NAD WISŁĄ - jest spółdzielnią osób fizycznych założoną przez 7 osób, w tym 6 osób bezrobotnych. Jej celem działalności jest działanie na rzecz rozwoju zawodowego oraz reintegracji społecznej. Spółdzielnia świadczy usługi:

 • kompleksowego sprzątania mieszkań i domów,
 • opiekuńcze,
 • sprzątania i/lub pielęgnacji ogrodów,
 • prowadzenia warsztatów artystycznych dla dzieci i ich rodziców,
 •  produkcji i sprzedaży rękodzieła artystycznego w kategoriach:
 • wyroby ozdobne z papieru (ozdoby, wizytówki, zaproszenia, kartki okolicznościowe),
 •  zabawki dla dzieci (lalki, przytulanki, poduszki o nietypowych kształtach),
 • galanteria oraz części odzieży jako ozdoby ubioru,
 • florystyczne na zamówienie (wiązanki, bukiety, stroiki z roślin sztucznych oraz żywych dostosowanych stylem oraz składowymi do okazji i zaleceń klienta na rynku lokalnym),
 • produkcji i sprzedaży produktów florystycznych,
 • wynajmu namiotu plenerowego oraz zastawy stołowej.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna POMOCNI NAD WISŁĄ
ul. Kozienicka 15, Góra Puławska, 24-100 Puławy
  Tel.: 662 700 622
  https://www.facebook.com/Sp%C3%B3%C5%82dzielnia-Socjalna-Pomocni-Nad-Wis%C5%82%C4%85-608012576002230/


Spółdzielnia Socjalna INICJATYWA

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna INICJATYWA  rozpoczęła zainicjowaną przez  7 osób działalność w 2014 r. od prowadzenia przedszkola, w tym również indywidualnych zajęć logopedycznych, psychologicznych oraz pedagogicznych. Po roku działalności okazało się, że rodzice wyjątkowo ufają terapeutom i chcą powierzać nam opiekę nad swoimi dziećmi o specjalnych potrzebach, które odmieniły ich przedszkole tzn. zrezygnowali z dużej liczby  zajęć dodatkowych na rzecz realizacji zajęć bardzo indywidualnych.

Obecnie zatrudnia 30 pracowników, których łączy wspólny cel- wspieranie rozwoju dzieci zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, sprawuje opiekę nad 22 przedszkolakami, a terapeuci-specjaliści realizują ok. 250 jednostek zajęć tygodniowo  dla przedszkolaków, dzieci korzystających z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz zajęć prywatnych. Prowadzą  również zajęcia grupowe – gimnastykę korekcyjną oraz Trening Umiejętności Społecznych.

Zajęcia realizują w dwóch obiektach, na które składają się między innymi trzy sale przedszkolne, trzy sale do zajęć ruchowych oraz osiem sal do terapii indywidualnej.

Spółdzielnia Socjalna Inicjatywa działa jako Punkt Przedszkolny Mali Odkrywcy oraz Centrum Terapii i Diagnozy Inicjatywa.

KONTAKT:

Centrum Terapii i Diagnozy Inicjatywa, Punkt Przedszkolny Mali Odkrywcy
ul. Eustachiewicza 1, 24-100 Puławy
Punkt Przedszkolny Mali Odkrywcy
ul. Gościńczyk 5/9, 24-100 Puławy
  Tel.: 534 633 324
  Email: centruminicjatywa@gmail.com
 WWW: https://inicjatywa.pulawy.pl/
 WWW: http://www.przedszkole.pulawy.pl/


Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Fundusz Aktywizacji Niepełnosprawnych powstała w 2010 roku aby aktywizować osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, co realizuje poprzez prowadzenie działalności w obszarach tj.:

 • prowadzenie Pierogarni,
 • utrzymywanie porządku na terenie miasta,
 • obsługę tymczasowego punktu przetrzymywania zwierząt,
 • sprzątanie Miejskiej Biblioteki Publicznej,
 • prowadzeniem mieszkań chronionych,
 • dorabianie kluczy.

Dzięki dotacjom unijnym za pośrednictwem OWES udało się wyremontować lokal świetlicy, w której obecnie mieści się Pierogarnia – główna działalność spółdzielni. Udało się również zwiększyć zatrudnienie: początkowo pracę miało 5 osób, a obecnie jest 20 osób na etacie.


KONTAKT:

Plac Wyzwolenia 2, lok. 12, 23-460 Józefów
  Tel.: 602 513 118
  Email: fanjozefow@wp.pl,
  http://www.facebook.com/fanjozefow


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA PICCOLAND SALA ZABAW W JÓZEFOWIE

WIĘCEJ INFORMACJI

Piccoland jest jedyną spółdzielnią socjalną na terenie Józefowa, która organizuje czas i zapewnia rozrywkę dzieciom. Powstała 3 marca 2018 dzięki środkom finansowym przyznanym przez OWES, które umożliwiły wyremontowanie i wyposażenie sali zabaw, w której mieści się wewnętrzny plac zabaw oraz kącik malucha i sala urodzinowa. Spółdzielni udało się również w ostatnim czasie zakupić dmuchaną zjeżdżalnię oraz tablicę interaktywną, co umożliwi jej poszerzenie oferty.

Dzięki otrzymaniu dotacji na założenie spółdzielni możliwe było nie tylko wyremontowanie i wyposażenie Sali zabaw, ale przede wszystkim stworzenie miejsc pracy dla 7 osób niepełnosprawnych, które poprzez pracę rehabilitują się społecznie i zawodowo.


KONTAKT:

ul. Broniewskiego 14, 23-460 Józefów
  Tel.: 601 818 098
  Email: spoldzielniapiccoland@wp.pl,
  https://www.facebook.com/Piccoland-sala-zabaw


CENTRUM TURYSTYKI ROZTOCZE SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA

WIĘCEJ INFORMACJI

Centrum Turystyki „Roztocze” Spółdzielnia Socjalna funkcjonuje od 2014 roku zatrudniając obecnie 9 osób. W ramach prowadzonej przez siebie działalności prowadzi obsługę lokalnego ruchu turystycznego, w ramach którego zajmuje się przewodnictwem turystycznym oraz obsługą trzech obiektów schroniskowych, w tym jednego całorocznego.

Spółdzielnia świadczy również usługi porządkowe i remontowo-budowlane z użyciem specjalistycznych pojazdów i maszyn, do których należy m.in.:

- pielęgnacja prywatnych posesji, domów letniskowych i działek: koszenie trawników, przycinanie żywopłotów i gałęzi, cięcie drewna do kominków, wywóz gruzu budowlanego oraz prace porządkowo – gospodarcze (całoroczne).
- usługi remontowo – budowlane: układanie kostki brukowej, malowanie pomieszczeń, wykonywanie gładzi, izolacji oraz docieplania budynków.
- Odśnieżanie i piaskowanie ulic i dróg dojazdowych.


KONTAKT:

Ul. Broniewskiego 14A, 23-460 Józefów>
  Tel.: 607 796 195 i 601 895 148
  Email: ctr.jozefow@wp.pl, http://poznajroztocze.pl
  https://www.facebook.com/Centrum-Turystyki-Roztocze


GASTRONOMICZNA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA ROZTOCZANKA

WIĘCEJ INFORMACJI

GASTRONOMICZNA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA ROZTOCZANKA

Bar Roztoczanka, który prowadzony jest przez załogę spółdzielni od 2018 roku, jest odpowiedzią na turystyczny charakter Józefowa, bowiem szczególnie w okresie wiosenno – letnim Roztocze jest szczególnie odwiedzane przez turystów, którzy w Barze Roztoczanka właśnie znajdują często miejsce na postój i odpoczynek. Dla klientów jest również możliwe zorganizowanie imprez okolicznościowych lub dowozu posiłków na odległość.

W barze znalazły zatrudnienie osoby niepełnosprawne, które zarówno zawodowo jak i społecznie mogą rehabilitować się w pracy. Było to możliwe dzięki uzyskaniu dotacji w ramach projektu OWES na utworzenie miejsc pracy i przystosowaniem lokalu do warunków gastronomicznych. W spółdzielni pracuje obecnie 9 osób z czego 2 zajmują się obsługą i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych. Funkcjonuje również Klub Senior Plus.


KONTAKT:

Długi Kąt Osada 6, 23-460 Józefów
  Tel.: 692 607 603, 881 798 800
  Email: spoldzielniaroztoczanka@gmail.com
  https://www.facebook.com/Gastronomiczna-Spoldzielnia-Socjalna-Roztoczanka


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA JÓZEFOWSKIE CENTRUM REHABILITACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia obecnie prowadzi wywóz odpadów komunalnych i śmieci z terenu miasta i gminy Józefów oraz jednostek samorządu terytorialnego. Na przestrzeni ponad 10 lat funkcjonowania, dzięki dotacjom m.in. z Funduszu Pracy jak również OWES, w spółdzielni udało się utworzyć nowe miejsca pracy, zatrudnić osoby z niepełnosprawnościami, jak również zakupić sprzęt do wykonywania zadań. Prace wykonywane przez jej pracowników są nie tylko kluczowe dla samorządu i mieszkańców, ale również dla samych pracowników, którzy odnajdują tu miejsce dla swojej rehabilitacji społecznej, jak i zawodowej.

Obecnie spółdzielnia zatrudnia 38 osób.


KONTAKT:

Ul. Kościuszki 54A, 23-460 Józefów>
  Tel.: 695 006 ;158, 695 006 191
  Email: spoldzielniajcrzs@onet.pl


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA GRACJA

WIĘCEJ INFORMACJI

Założona w 2014 w roku w Biłgoraju Spółdzielnia Socjalna Gracja, wykonuje wysokospecjalistyczne usługi krawieckie. Zajmuje się przede wszystkim szyciem odzieży lekkiej, ale w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz produktów, np: koszule, halki, pół halki, pidżamy, bluzki, torby, getry, bielizna, pościele, prześcieradła, różnego rodzaju gadżety i zaawansowane projekty krawieckie. Dzięki usługom świadczonym na wysokim poziomie, Spółdzielnia Gracja posiada stałych kontrahentów i cieszy się dobrą opinią.

Obecnie w spółdzielni zatrudnionych jest 14 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, co daje jej potencjał do realizowania dużych zleceń, a pracownikom możliwość do rehabilitacji społecznej i zawodowej.


KONTAKT:

ul. Marii Konopnickiej 11, 23-400 Biłgoraj
  Tel.:663 934 649
  Email: gracjabil@onet.pl


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA JÓZEFOWSKI OŚRODEK USŁUG OŚWIATOWYCH

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia powstała w 2019 roku jako wydzielona część Spółdzielni Socjalnej Józefowskie Centrum Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej. Przejęła tym samym usługi gastronomiczne świadczone dla szkół z Józefowa, jak również usługi cateringowe świadczone klientom komercyjnym. Dzięki dofinansowaniom m.in. w ramach projektu OWES utworzono nowe miejsca pracy umożliwiając tym samym zaangażowanie zawodowe i społeczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym np. z powodu niepełnosprawności. Obecnie w spółdzielni znajduje zatrudnienie 30 osób.

W najbliższym czasie spółdzielnia planuje poszerzyć swoją ofertę o usługi transportowe, na co udało się już pozyskać środki.


KONTAKT:

ul. Broniewskiego 14, 23-460 Józefów
  Tel.: 695 006 191
  Email: jozefowskiecentrumoswiatowe@gmail.com


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA JÓZEFOWSKI OŚRODEK USŁUG SENIORALNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI

Do głównego obszaru działalności spółdzielni należą usługi opiekuńcze dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz klientów pomocy społecznej. Spółdzielnia zajmuje się pomocą w robieniu zakupów, dowożeniem posiłków, prowadzeniem hurtowni warzywno spożywczej, prowadzeniem dziennego Domu Senior Plus, obsługa obiektu sportowego Orlik, prowadzenie świetlicy wiejskiej budynku remizy OSP w Górnikach oraz sklepu spożywczego w Józefowie. W ostatnim czasie spółdzielnia poszerzyła swoją działalność o ozonowanie pomieszczeń.

Obecnie spółdzielnia zatrudnia 8 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność i zamierza nadal tworzyć nowe miejsca pracy.


KONTAKT:

ul. Krótka 9/1, 23-460 Józefów
  Tel.: 605412302
  Email: osrodekuslugsenioralnych@interia.pl
 WWW: http://www.jous.pl/hurtownia.html


SPOŁDZIELNIA SOCJALNA PIONIER

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Pionier działa na terenie Gminy i Miasta Modliborzyce. Zatrudnia obecnie 5 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym ze względu na niepełnosprawności. Do zadań spółdzielni należy wykonywanie drobnych prac remontowo-budowlanych zleconych przez urząd miasta. Realizuje także zlecenia dotyczące utrzymania zieleni miejskiej oraz zlecenia od osób prywatnych. Dzięki otrzymanej dotacji w ramach projektu „Razem – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”, spółdzielni udało się utworzyć miejsca pracy, jak również zakupić niezbędny sprzęt do wykonywania zleconych prac tj. ciągnik. W najbliższym czasie spółdzielnia zamierza poszerzyć swoją działalność o wywóz śmieci z terenu gminy oraz utworzyć w związku z tym nowe miejsca pracy.


KONTAKT:

ul.. Józefa Piłsudskiego63, 23-310 Modliborzyce
  Tel.: 510 279 654
  Email: sspionier@interia.pl


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA RODZINNY DOM

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Rodzinny Dom od 2018 roku prowadzi na terenie Józefowa Dom Opieki, gdzie pensjonariuszom zapewniona jest całodobowa opieka, wyżywienie i opieka medyczna. Wykwalifikowana kadra organizuje im również czas wolny i zajmuje się ich bieżącymi potrzebami. Dzięki temu, że w tej samej lokalizacji znajduje się Klub Seniora, podopieczni spółdzielni mogą korzystać nieodpłatnie z sali komputerowej, rekreacyjnej i sali ćwiczeń, co czyni ofertę Rodzinnego Domu jeszcze korzystniejszą.

W spółdzielni zatrudnienie znalazły 4 osoby, dla których w ramach projektu OWES utworzone zostały miejsca pracy oraz sfinansowany został remont ośrodka. Zarząd spółdzielni zamierza wyjść z ofertą poza gminę Józefów.


KONTAKT:

ul. Broniewskiego 14, 23-460 Józefów (zarząd)
Długi Kąt – Osada 6, 23-460 Józefów (Dom Opieki)
  Tel.: 888 962 829
  Email: spoldzielniarodzinnydom@wp.pl


„A&D Król” Sp. z. o. o. non profit

WIĘCEJ INFORMACJI

Przedsiębiorstwo społeczne założone zostało w dniu 03.11.2022r przez Państwa Aleksandrę i Dawida Król. Spółka zatrudnia 3 osoby i świadczy usługi w dwóch dziedzinach: fryzjerstwa oraz usługi z zakresu sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Zakład fryzjerski znajduję się w miejscowości Wilkołaz w powiecie kraśnickim, proponuje szeroką paletę usług, które sprawią, że każda osoba w ciągu kilkudziesięciu minut odmieni swój wygląd. Profesjonalne strzyżenie w salonie wiąże się nie tylko ze zmianą długości włosów, ale także stylizacją, nałożeniem nowego, modnego koloru i pielęgnacją, która odżywia zniszczone włosy, dodaje im blasku i objętości. W ramach wsparcia OWES przedsiębiorstwo zatrudnia 2 profesjonalnych stylistów, którzy sprawiają, że fryzura będzie zachwycać przez kolejne tygodnie, dodawać pewności siebie i poprawiać nastrój. Osoby te od wielu lat są związane z branżą beauty, a w szczególności z usługami fryzjerskimi. Posiadają wykształcenie kierunkowe oraz długoletnie doświadczenie zawodowe. Przez lata współpracowały z wieloma salonami fryzjerskimi i poprzez praktykę doskonaliły umiejętności. Na bieżąco śledzą nowinki i innowacje branżowe. Na potrzeby świadczenia usług został wynajęty lokal.

Drugim przedmiotem działalności Spółki są usługi zakresu sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. działalność firmy w tym zakresie dotyczy głównie branży sprzedażowej – sprzedaż produktów jako przedstawiciel handlowy. Przedsiębiorstwo oferuję usługi przedstawiciela handlowego w branży odnawialnych źródeł energii. Pracownik a zarazem wspólnik reprezentuje firmę firmy zewnętrze (producentów pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych), w której ma przedstawicielstwo i wykonuje zadania zawodowe w zakresie sprzedaż produktów (przede wszystkim: instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła). Oprócz sprzedaży w swojej ofercie Spółka ma również montaż paneli fotowoltaicznych na dachu oraz podłączenie falownika (serca fotowoltaiki) wraz z materiałami i niezbędnym osprzętem. Świadczone usługi są kompleksowa i zawierają nie tylko montaż ale także pielęgnację i czyszczenie paneli oraz wygaszanie.


KONTAKT:

Wilkołaz Pierwszy 37, 23-212 Wilkołaz
Osoby do kontaktu:
Aleksandra Król – Prezes Zarządu Spółki
  Tel.: 883508915
  Email: olko1188@o2.pl


FUNDACJA EVENT MENAGER

WIĘCEJ INFORMACJI

Fundacja powstała 30.11.2022r. W wyniku wsparcia OWES zatrudnionych w Fundacji zostało 5 osób. Fundacja swoją siedzibę ma w miejscowości Kraśnik. W ofercie Fundacji znajdują się kompleksowe usługi z zakresu obsługi imprez plenerowych. Pracownicy Fundacji to zespół najlepszych doświadczonych specjalistów w dziedzinie organizacji imprez i eventów który z łatwością dostosowuję się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Atutem wyróżniającym Fundację Event Menager jest przede wszystkim duża elastyczność działania. Organizując każdą imprezę firmową , bankiet czy jubileusz Fundacja dostosowuję scenariusz do potrzeb wszystkich biorących w nich udział uczestników. Misją Fundacji jest organizacja niepowtarzalnych i nieszablonowych wydarzeń, przybierających formę spektakularnych przedsięwzięć.

W ofercie Fundacji w ramach planowanej działalności znajduję się również wynajem namiotów oraz sprzętu na potrzeby organizacji takich imprez jak:

 • imprezy weselne, gale, wesele, raut, konferencje, kongresy, szkolenia
 • imprezy bankietowe
 • imprezy eventowe
 • tymczasową restaurację lub ogródek zimowy, bary letnie
 • na zaplecze cateringowe, pomieszczenie prasowe, recepcje, lobby
 • imprezy targowe, pokazy, prezentacje produktów, wystawy, promocje
 • wyposażenie bankietowe
 • na strefę VIP, loże dla VIP-ów, strefę chillout, pokaz mody
 • jubileusz firmy, imprezy dla pracowników, wmurowanie kamienia, dni otwarte, spotkania integracyjne
 • na koncerty, widowiska kulturalne, wydarzenia sportowe, imprezy plenerowe, pikniki, biesiady
 • oraz dekoracja światłem, które idealnie wpasują się w styl panujący na każdym terenie
 • organizację ślubu w plenerze

Hala bankietowa wynajmowana jest wraz w elegancką dekoracją (galą sufitową, draperią ścienną i wykładziną) która idealnie nadaje się na wesele w plenerze oraz bankiet. Eleganckie hale namiotowe z drewnianą podłogą do tańca lub modułowym parkietem tanecznym w towarzystwie mebli bankietowych i dekoracji światłem tworzą wyjątkowe wnętrze oraz niezwykły nastrój, który pozostanie na długo w pamięci zaproszonych gości. Fundacja w ofercie posiada również m.in.:

 • białe podwieszane sufity,
 • eleganckie tkaniny udrapowane na ścianach,
 • białe pokrycia stołów i krzeseł,
 • oświetlenie,
 • nagłośnienie, projektor
 • express do kawy
 • napisy ledowe tylu love
 • oprawa florystyczna i dekoracyjna (lampiony, wazony itp)
 • balony z helem
 • wytwornicę pary

Namiot jest udostępniany wraz  z udogodnieniami w postaci pakietu, dodatkowego oświetlenia oraz ogrzewania.


KONTAKT:

FUNDACJA EVENT MENAGER
Kraśnik al. Niepodległości 11, 23-210 Kraśnik
Osoby do kontaktu:
Barbara Kot – Prezes Zarządu Spółki
  Tel.: 605573725


MERIDIAN SP. Z O.O. NON PROFIT

WIĘCEJ INFORMACJI

Przeważającą działalnością Spółki jest prowadzenie gabinetu w którym wykonywane są różnego rodzaju masaże (profilaktyczne, relaksacyjne, sportowe, kosmetyczne, po kontuzjach i urazach oraz ćwiczenia ruchowe skierowane do osób w różnym wieku).


KONTAKT:

Meridian Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Ul. Asnyka 8, 23-204 Kraśnik


FABRYKA SZCZĘŚCIA I URODY SP. Z O.O. NON PROFIT

WIĘCEJ INFORMACJI

Zakresem działania Spółki jest, wynajem Sali zabaw dla dzieci, animacje dla dzieci, sala gier, organizacja urodzin i imprez okolicznościowych, wynajem Sali szkoleniowej, wirtualne biura dla firm, organizacja kolonii i półkolonii dla dzieci oraz zimowisk, prowadzenie świetlicy dla dzieci gdzie mogą spędzić wolny czas na zabawach ale i uzyskają pomoc przy odrabianiu lekcji oraz brać czynny udział w warsztatach plastycznych czy z nauki programowania. Ponadto prowadzona jest kawiarnie dla gości gdzie można zasmakować pysznego domowego ciasta i aromatycznej kawy. Usługi są kierowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji.


KONTAKT:

Fabryka Szczęścia i Urody Sp. z o.o. non profit
Al. Niepodległości 11, 23-204 Kraśnik
  Tel.: 690255336
  Email: fabrykaszczesciaiurody@gmail.com


METSPOL SP. Z O.O (non profit)

WIĘCEJ INFORMACJI

METSPOL Sp. z o.o. (non profit) z siedzibą w Puławach prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług technicznych dotyczących realizacji różnorodnych usług w zakresie ślusarstwa i obróbki metali takich jak m. in. balustrady, ogrodzenia, itp.
Obecnie zatrudnieniu podlega pięciu pracowników.
Spółka reprezentowana jest przez Zarząd w składzie: Prezes: Grzegorz Goździkowski, Wiceprezes: Jakub Chołuj


KONTAKT:

METSPOL Sp. z o.o. (non profit)
ul. Stefana Żeromskiego 23/7, 24-100 Puławy


Respect System Ochrona Sp. z o.o. (non profit)

WIĘCEJ INFORMACJI

Działalność spółki non profit prowadzona jest w sektorze usługowym. Zajmuje się świadczeniem usług z zakresu ochrony osób i mienia.
Obecnie zatrudnieniu znajduje pięciu pracowników.
Spółka reprezentowana jest przez Zarząd w składzie: Prezes: Paweł Molenda


KONTAKT:

RESPECT SYSTEM OCHRONA Sp. z o.o. (non profit)
ul. Dęblińska 18, 24-100 Puławy
  Tel.: 501155337
  Email: p.molenda@respect-system.pl


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA KAZIMIERZANKA

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia została założona przez Gminę Kazimierz Dolny oraz Fundację Latający Ludzie w 2022 r. Działalność spółdzielni obejmuje produkcję, przygotowywanie i serwowanie posiłków w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym oraz dostarczanie posiłków do innych szkół na terenie gminy.
Spółdzielnia zatrudnia 5 osób.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Kazimierzanka
Ul. Szkolna 1, 24-120 Kazimierz Dolny
  Tel.: 793 686 182
  Email: spoldzielnia.kazimierzanka@gmail.com


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „POŁYSK”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia swoją działalność rozpoczęła w 2021 r. Jej działalność koncentruje się wokół sektora usługowego. Zajmuje się głównie świadczeniem usług z zakresu szeroko rozumianego utrzymania porządku i czystości, jak również utrzymaniem zieleni.
Spółdzielnia zatrudnia 7 osób.
Prezesem Zarządu jest Tomasz Lewandowski


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Połysk”
Ul. Zygmunta Wróblewskiego 18/9, 24-100 Puławy
  Email: tomek@domcenter.com.pl


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA RYKOVISKO

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia rozpoczęła działalność w 2022 r. jako pierwsza w powiecie ryckim.
Spółdzielnia socjalna zajmuje się szyciem strojów ludowych, strojów liturgicznych, bielizny liturgicznej, szat liturgicznych oraz wykonywaniem innych dodatkowych drobnych prac krawieckich.
Obecnie zatrudnia 9 osób.
Spółdzielnia Socjalna reprezentowana jest przez Pawła Warownego – Prezesa Zarządu oraz Michała Gawryołka – Wiceprezesa Zarządu


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Rykovisko
Ul. Szkolna 1, 08-500 Ryki
  Tel.: Paweł Warowny – Prezes Zarządu - 785070846
  Email: rykovisko@gmail.com
facebook