„RAZEM – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej”

Przedsiębiorstwa Społeczne
subregion chełmsko-zamojski
Przedsiębiorstwa Społeczne
z powiatów zamojskiego i miasta ZamośćSpółdzielnia Socjalna „SAMI SWOI”

WIĘCEJ INFORMACJI


Przedmiotem działalności Spółdzielni Socjalnej „Sami Swoi” jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę Członków. Spółdzielnia działa dwutorowo – prowadzi działalność gospodarczą oraz działalność społeczną.

W ramach działalności gospodarczej:

 • Spółdzielnia Socjalna „ SAMI SWOI” w Nowej Bramie Lubelskiej prowadzi lokal gastronomiczny pod nazwą „Klub Wspomnienie PRL-u”, w którym poleca domowe obiady i ciasto. W obiekcie jest  możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych do 50 osób. Prowadzi również dowóz obiadów i organizację cateringu.
 • Warsztaty i szkolenia z zakresu sortowania surowców wtórnych, recyklingu i upcyklingu. Członkowie spółdzielni prowadzą warsztaty z recyklingu oraz upcyklingu dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, podczas których pokazują w jaki sposób wykorzystać niepotrzebne rzeczy oraz co można zrobić z surowców wtórnych .
 • Wynajem sali na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz na szkolenia.
 • Wystawa przedmiotów z okresu PRL-u. W galerii strzelniczej zgromadziliśmy  przedmioty  z okresu PRL-u i są one tam wyeksponowane tematycznie w 12 pomieszczeniach .
 • Drobne prace remontowe.

Działalność społeczna spółdzielni to:

 • Projekt „Wędrująca książka – przeczytaj i podaj dalej” – Zbieramy książki, które przeznaczone były do zniszczenia i przekazujemy je bezpłatnie dalej. W ten sposób chronimy książki przed zniszczeniem jak również zachęcamy do czytania.
 • Projekt „Wymiana ciepła. Potrzebujesz? - Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc – zostaw coś na wieszaku.” – W wyznaczonym miejscu umieszczona jest szafa z ubraniami, do której można oddać swoje niepotrzebne ubrania lub wziąć ubranie, gdy jest się w takiej potrzebie. Szafa z ubraniami stoi cały rok.
 • Pomoc w znalezieniu stażu osobom wykluczonym społecznie.              
 • Przedsięwzięcia mające na celu integrację międzypokoleniową oraz społeczną mieszkańców Zamościa. Praca z dziećmi, młodzieżą i seniorami  pozwala na pokazanie im atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz zachęca do rozwijania talentów i pasji.

Kontakt:

Spółdzielnia Socjalna „Sami Swoi”
ul. Łukasińskiego 12, 22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Barbara Farjon- Prezes Zarządu
tel. 502 490 633
e-mail: sami.swoi-2013@tlen.pl


Zamojska Spółdzielnia Socjalna

WIĘCEJ INFORMACJI

Zamojska Spółdzielnia Socjalna zajmuje się realizacją szkoleń dla firm, które szukają podwykonawcy przy realizacji szkoleń oraz wynajmuje sale szkoleniowe. Dodatkowo współpracuje z instytucjami rynku pracy jak PUP Zamość, realizując szkolenia ze środków KFS. Spółdzielnia prowadzi w ramach pozyskanych zleceń szkolenia m.in.: aktywizujące społecznie i zawodowo osoby zagrożone wykluczeniem społecznym


KONTAKT:

Zamojska Spółdzielnia Socjalna
ul. Piłsudskiego 53, 22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Anna Konior- Prezes Zarządu
tel. 733510520
e-mail: anna@zamsoc.pl


Cateringowa Spółdzielnia Socjalna „Jagienka”

WIĘCEJ INFORMACJI

Cateringowa Spółdzielnia Socjalna „Jagienka” prowadzi lokal gastronomiczny oraz świadczy usługi cateringowe osobom prywatnym, instytucjom szkoleniowym. Ponadto obsługuje imprezy okolicznościowe. W obiekcie jest możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych do 30 osób. Prowadzi również dowóz obiadów i organizację cateringu dla żłobków i przedszkoli.


KONTAKT:

Cateringowa Spółdzielnia Socjalna „Jagienka”
ul. Lwowska 30/50, 22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Beata Zosiuk- Prezes Zarządu
tel. 535030805
e-mail: jagienka.spoldzielnia@wp.pl


Spółdzielnia Socjalna „Grono”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia świadczy usługi mycia oraz pielęgnacji pojazdów, czyszczenia tapicerki samochodowej, czyszczenia dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych z wykorzystaniem mobilnej myjni parowe. Kolejnym profilem działalności są usługi związane z utrzymaniem terenów zielonych oraz pracami porządkowymi na posesjach w ramach których, świadczone są usługi koszenia trawy oraz jej zagospodarowania. Spółdzielnia świadczy także usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Grono”
ul. Osiedle „POM” 4/7, 22-420 Skierbieszów
Osoby do kontaktu:
Beata Szozda- Prezes Zarządu
tel. 509756721
e-mail: szozdabeata8@gmail.com


Roztoczańska Spółdzielnia Socjalna „WartO”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna prowadzi pracownię artystyczno – krawieckią „WartO”, w jej zakres wchodzą: usługi krawieckie, produkcja i handel elementami ceramicznymi, sprzedaż i handel artykułami rękodzieła artystycznego, sprzedaż poprzez stronę www i allegro towarów. Spółdzielnia prowadzi zajęcia artystyczne i warsztaty ceramiki. Dodatkowo spółdzielnia świadczy usługi opiekuńcze dla osób starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych na terenie Gminy Krasnobród.


KONTAKT:

Roztoczańska Spółdzielnia Socjalna „WartO”
ul. Rynek 12, 22-440 Krasnobród
Osoby do kontaktu:
Magdalena Drożdż- Prezes Zarządu
Mirosław Lipski – Zastępca Prezesa Zarządu
tel. 605077729
e-mail: spoldzielniawarto@gmail.com
https://www.wartobozroztocza.pl/


Krasnobrodzka Spółdzielnia Socjalna „Źródło”

WIĘCEJ INFORMACJI

Krasnobrodzka Spółdzielnia Socjalna zajmuje się głównie wykonywaniem usług remontowo–budowlanych. Ponadto prowadzi działalność w zakresie sprzedaży drewna opałowego, utrzymania terenów zielonych oraz odśnieżaniu placów i chodników, świadczenia usług sprzątających, wykonywania i sprzedaży mebli ogrodowych, budowy dróg i chodników. Realizuje usługi zlecane zarówno od odbiorców prywatnych jak i jednostek samorządu terytorialnego. Posiada szeroki wachlarz profesjonalnych maszyn, sprzętów i urządzeń niezbędnych do wykonywania najróżniejszych prac.


KONTAKT:

Krasnobrodzka Spółdzielnia Socjalna „Źródło”
ul. Rynek 12, 22-440 Krasnobród
Osoby do kontaktu:
Leszek Zdżyłkowski- Prezes Zarządu
tel. 509899253
e-mail: kraspolsoc@o2.pl
https://www.uslugizkrasnobrodu.pl/


Spółdzielnia Socjalna „Adamowianka”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „Adamowianka” prowadzi punkt gastronomiczny nad zalewem w Jacni oraz działalność utrzymania terenów zielonych oraz obsługę infrastruktury położonej nad zalewem jak i w gminie Adamów. Dodatkowo spółdzielnia świadczy usługi opiekuńcze dla osób starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych na terenie Gminy Adamów.
Realizuje usługi zlecane zarówno od odbiorców prywatnych jak i jednostek samorządu terytorialnego. Posiada również atrakcję w postaci dmuchańców, atrakcje plenerowe oraz wypożyczalnie kajaków i rowerków wodnych, które są dodatkową atrakcją w okresie letnim.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Adamowianka”
Adamów 32 A, 22-442 Adamów
Osoby do kontaktu:
Agata Malicka- Prezes Zarządu
Tel. 728 174 236
email: adamowianka@gmail.com


Spółdzielnia "Przepis na Sukces"

WIĘCEJ INFORMACJI

Miasto Zamość wraz ze Stowarzyszeniem Nowa Szansa w Zamościu utworzyło spółdzielnię socjalną osób prawnych. 24 marca 2022 roku Spółdzielnia uzyskała wpis do KRS i formalnie została powołana do życia. Od 01.07.2022 roku 6 absolwentów Centrum Integracji Społecznej podjęło zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach kucharz w Spółdzielni Socjalnej Przepis na Sukces. Panie, które były uczestnikami CIS-u i wykazały się zaangażowaniem, odpowiednią wiedzą praktyczną oraz pozytywną postawą zostały zatrudnione od razu na pełne 12 miesięcy. Od 2 listopada 2022 r. Spółdzielnia realizuje catering dla dzieci w wieku szkolnym (śniadania i dwudaniowy obiad) oraz cateringi okazjonalne w szczególności dla gmin i instytucji z terenu powiatu zamojskiego. Spółdzielnia wynajmuje lokal gastronomiczny na terenie kompleksu Starego Miasta (ul. Żeromskiego) w Zamościu. W związku z aranżacją wnętrza oraz bardzo dużą ilością zleceń w okresie przedświątecznym lokal dla klientów indywidualnych zostanie otworzony w styczniu 2023 roku. Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych "Przepis na Sukces" powstała po to, aby najlepsi absolwenci warsztatów Centrum Integracji Społecznej mogli kontynuować swoją karierę zawodową, podjąć pracę i robić to czego się nauczyli w trakcie pobytu w Centrum. Spółdzielnia przygotowuje dania domowe typowe dla kuchni polskiej, w tym wegetariańskie. W miarę rozwoju a w szczególności w sezonie turystycznym spółdzielnia planuje zatrudniać kolejne osoby.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna "Przepis na Sukces"
ul. Szczebrzeska 11
22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Krzysztof Sokołowski- Prezes Zarządu
e-mail: spoldzielniaprzepisnasukces@gmail.com
tel. 606 636 088


Brama Spotkań Spółdzielnia Socjalna

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna “Brama Spotkań” została powołana przez 5 osób fizycznych. W październiku 2022 roku spółdzielnia uzyskała wpis KRS. Od 10.11.2022 r. zatrudniła 5 pracowników. Spółdzielnia Socjalna mieści się na ul. Królowej Jadwigi 2 w Zamościu, działa w formie klubokawiarni z muzyką na żywo. Oficjalne otwarcie Spółdzielni odbyło się 18.11.2022 r. Spółdzielnia serwuje dania kuchni włoskiej oraz pizze z pieca opalanego drewnem.
Lokal spółdzielni znajduje się w Starej Bramie Lubelskiej nieopodal zamojskiej starówki. Poza przestronnymi wnętrzami , salą gier i licznymi atrakcjami jak stand up w planach jest organizacja imprez okolicznościowych, koncertów różnego gatunku muzyki, szkoleń, turnieje sportowe. Założyciele mają liczne plany dotyczące organizacji eventów również poza lokalem, koncerty i stand upy plenerowe organizowane ze wsparciem miasta Zamość.


KONTAKT:

Brama Spotkań Spółdzielnia Socjalna
ul. Królowej Jadwigi 2
22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Przemysław Cypara- Prezes Zarządu
e-mali:bramaspotkan@gmail.com
tel. 668 304 852


Centrum Rozwoju i Edukacji MDS Academy spółka z o.o. non profit

WIĘCEJ INFORMACJI

Centrum Rozwoju i Edukacji MDS Academy spółka z o.o. non profit zarejestrowała się w KRS  16.11.2022 r., prowadzi działalność, w której specjaliści oraz pracownicy spółki świadczą usługi zajęć edukacyjnych, sensorycznych i terapeutycznych. Centrum o takim profilu działalności sprosta  potrzebie dostarczenia na rynek  kompleksowych usług dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zakresu różnych dziedzin m. in.:
-edukacji i wychowania,
-aktywizacji zawodowej,
-zajęć wyrównawczych i dodatkowych,
-szkoleń zawodowych
,
-warsztatów tematycznych,
-kursów językowych itp.
oraz
-korepetycji dla dzieci i młodzieży,
-zajęć z elementami integracji sensorycznej,
-psychologii dziecięcej, 
-psychologii dla dorosłych,


KONTAKT:

Centrum Rozwoju i Edukacji MDS Academy spółka z o.o. non profit
Ul.Infuacka 1/3, 22-400 Zamość
Osoby do kontaktu:
Marta Stadnik- Prezes Zarządu
Tel.661 918 727
Email: mdmzamosc@o2.plPrzedsiębiorstwa Społeczne
z powiatów : chełmskiego , miasta ChełmFundacja Rozwoju Psychofizycznego „Self”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Fundacja powstała 25.11.2021 w Chełmie i jest obecnie jedynym Przedsiębiorstwem Społecznym na terenie Subregionu chełmsko – zamojskiego, która zajmuje się wysokospecjalistyczną diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci oraz dorosłych, oferując wielowymiarowe podejście od postawienia diagnozy przez poprowadzenie długotrwałego procesu terapeutycznego. W centrum można otrzymać nie tylko fachową, ale i pełną pomoc: badanie psychiatryczne i prowadzenie farmakoterapii, diagnozę psychologiczną, psychoterapię pacjenta, opiekę pielęgniarską w domu pacjenta, psychoedukację dla osób bliskich pacjentowi, konsultację pracownika socjalnego w celu zmniejszenia obciążeń społeczno-ekonomicznych, w tym ustalenia przysługujących świadczeń wraz z pomocą w skompletowaniu potrzebnej dokumentacji, doradztwo zawodowe w celu umożliwienia sprawnego powrotu na rynek pracy i konsultacje prawne w przypadku istniejących obciążeń w tym zakresie.


KONTAKT:

ul. Jedność 45a,
22-100 Chełm,
selfcentrum.chełm@gmail.com,
+ 48 608 100 676


Spółdzielnia Socjalna „Ambrozja”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia jest jedną z najdłużej funkcjonujących w Subregionie chełmsko-zamojskim, bowiem powstała 12.12.2012 roku w samym centrum Chełma przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów 16. Od początku swojej działalności zajmuje się głównie prowadzeniem lokalu gastronomicznego oraz przygotowywaniem i serwowaniem gotowych dań na miejscu oraz na wynos. Spółdzielnia zatrudnia 15 osób ciągle się rozwija, a jej zespól przechodzi kolejne szkolenia gastronomiczne, aby zapewniać swoim klientom dania najwyższej jakości.


KONTAKT:

ul. 1 Pułku Szwoleżerów 16,
22-100 Chełm,
501-482-836,
ambrozjachelm@interia.pl,
666 559 679


Spółdzielnia socjalna „Dębowy Las”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia została założona 13.02.2013 przez osoby fizyczne. Główną działalnością spółdzielni jest przygotowywanie gotowych posiłków i dań, które dostarczane są klientom zewnętrznym (katering) głównie na terenie gminy Żmudź, gmin ościennych, powiatu chełmskiego, jak również na terenie całego województwa. Profesjonalne zaplecze, dobrze wyposażona kuchenia i magazyn pozwala spółdzielni realizować duże i wymagające zamówienia na najwyższym poziomie. Spółdzielnia zatrudnia 6 osób na umowy o pracę oraz spółdzielcze umowy o pracę. W roku 2019 roku spółdzielnia zdobyła certyfikat Znak Jakości, certyfikat Zakup Prospołeczny oraz certyfikat Rzetelna Firma.

Kontakt:

Wołkowiany 29 A,
22-114 Żmudź,
694-005-696,
spoldzielniadebowylas@onet.pl


Spółdzielnia socjalna „Black Pearl”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia od początku swojej działalności 15.10.2019 głównie prowadzi zakład fryzjerski w centrum Chełma przy ul. Lubelskiej 69/3 świadcząc usługi fryzjerskie zarówno dla pań i panów oraz usługi barberskie na wysokim poziomie, o czym świadczą opinie pozostawione przez zadowolonych klientów. W spółdzielni pracuje 5 osób.


KONTAKT:

Lubelska 69/3,
22-100 Chełm,
502 815 818,
daniel.dworczynski@o2.pl


Spółdzielnia socjalna „Black Sparrow”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia od 22.06.2021 roku prowadzi Centrum Korepetycji „Black Sparrow” w Chełmie przy ul. Lwowskiej 16, oferując nie tylko zajęcia korepetycyjne dla dzieci, ale także kursy przygotowujące do matury dla młodzieży. Zespół spółdzielni aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej współorganizując biegi i akcje charytatywne. Centrum stale się rozwija pozyskując środki inwestycyjne oraz rozszerzając swoją ofertę edukacyjną.


KONTAKT:

Lwowska 16,
Chełm 22-100,
663-462-366,
wioleta.grzywna@o2.pl


4Pokoje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością non for profit

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółka od początku swojej działalności tj. 01.06.2022 prowadzi punkt sprzedaży stacjonarnej z artykułami wyposażenia wnętrz w Chełmie i Warszawie. W oferowanym, szerokim asortymencie znajdują się m. in. tapety, fototapety, tapety WET, podłogi winylowe, wykładziny, listwy i elementy sztukateryjne oraz inne artykuły dekoracyjne. Dodatkowo klient ma możliwość skorzystania z szerokiej palety usług oferowanych przez firmę odnoszącej się do możliwości skorzystania z montażu będących w asortymencie produktów, wykonywanego przez wyspecjalizowany personel oraz ich mobilnego zakupu. Spółka obecnie zatrudnia 8 osób i stale się rozwija.

KONTAKT:

ul. Krzywa 37,
22-100 Chełm,
biuro@4pokoje.net.pl,
+48 797 509 335


Spółdzielnia socjalna „Domowe Smaki”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia socjalna „Domowe Smaki” została założona 03 lipca 2014 roku i od tego czasu jej główną działalnością jest przygotowywanie gotowych posiłków i serwowanie ich w prowadzonym przez siebie lokalu w Rudzie Hucie na wynos oraz dostarczanie odbiorcom zewnętrznym w tzw. usłudze kateringowej. W spółdzielni zatrudnionych jest 5 osób


KONTAKT:

ul. Niepodległości, nr 37,
22-110 Ruda-Huta,
justyna555@onet.pl,
782 161 884


Spółdzielnia socjalna „Jan-Trans”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia socjalna „Jan-Trans” została założona 22 października 2019 i od tego czasu jej główną działalnością jest transport lądowy pasażerski, miejski i podmiejski, głównie na terenie gminy Chełm, powiatu chełmskiego i województwa lubelskiego. Spółdzielnia realizuje również przewozy międzynarodowe i krajowy na zlecenie szkół, instytucji i klientów indywidualnych. Do realizacji tych zleceń spółdzielnia posiada odpowiednie licencje i zezwolenia, a także posiada 4 autobusy i 1 bus. W spółdzielni zatrudnionych jest 5 osób.


KONTAKT:

Wiosenna 57,
Pokrówka,
22-100 Chełm,
608 – 043 – 674,
jantrans60@wp.pl


Leśniowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółka ogrodniczo-porządkująca świadczy usługi porządkowe, utrzymania czystości i pielęgnacji terenów. Usługi Spółki dotyczą zarówno utrzymania czystości jak i wywozu gruzu, porządkowania po remontach, dbałości o chodniki lub tereny zielone wokół posesji. Oferowane usługi ogrodnicze: koszenie trawników, boisk, parków, rowów, pielęgnacja terenów zielonych, spulchnianie trawników, podkaszanie, odśnieżanie chodników, parkingów, placów, wjazdów do posesji, dachów, przecinanie drzewek i krzewów, ochrona i zabezpieczanie przed szkodnikami, porządkowanie liści, ochrona i zabezpieczanie przed mrozem. Dodatkowo profilem działalności Spółki jest wykonywanie wszelkiego rodzaju robót ziemnych i budowy i drobnych remontów dróg gruntowych i lokalnych tj. wyrównywanie nawierzchni, oraz naprawa sieci wodociągowej.


KONTAKT:

Leśniowice 106 C,
22-122 Leśniowice,
516 720 882,
lesniowskie.przedsiebiorstwo@gmail.com


Spółdzielnia socjalna „MDB Dynamiczna”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia zajmuje się wytwarzaniem gotowych produktów dla odbiorców indywidualnych oraz dla firm. Prowadzi kameralny lokal „Gospoda Kastoria” w Raciborowicach z salą restauracyjną, w którym organizuje przyjęcia okolicznościowe oraz katering. Przygotowywane i serwowane posiłki cieszą się dużym powodzeniem i zadowoleniem ze strony klientów.


KONTAKT:

22-135 Białopole,
Raciborowice 31,
82 569 83 41,
mdb.dynamiczna@wp.pl


Spółdzielnia socjalna „Słowianka”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia socjalna „Słowianka” została założona 24 maja 2019 i od tego czasu jej główną działalnością jest przygotowywanie gotowych posiłków i serwowanie ich w prowadzonym przez siebie domu weselnym „Słowianka” w Rakołupach Dużych oraz dostarczanie odbiorcom zewnętrznym w tzw. usłudze kateringowej. Dzięki dzierżawieniu lokalu od gminy i wyremontowaniu go, spółdzielnia posiada atrakcyjny lokal, który jest w stanie pomieścić ok. 100 osób oraz dużą kuchnię. Od 2022 roku spółdzielnia posiada również sklep firmowy w Chełmie, gdzie codziennie dowozi i sprzedaje swoje wyroby.


KONTAKT:

Rakołupy Duże 5A,
22-122 Leśniowice,
797-721-840,
slowiankaspoldzielnia@gmail.com


Spółdzielnia socjalna „Vita Solis”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Vita Solis oferuje domowe obiady, które są samodzielnie przygotowywane i serwowane w Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin. Są to przede wszystkim dania kuchni polskiej, wegetariańskiej oraz włoskiej. (jarskie, mięsne itd.). Ponad 10-letnie doświadczenie (spółdzielnia powstała 28.11.2012) ma odzwierciedlenie w zadowoleniu i opiniach klientów. W spółdzielni pracuje 6 osób.


KONTAKT:

Łowcza Kolonia 39,
22-107 Sawin,
609-023-603,
vitasolis@onet.pl


Spółdzielnia socjalna „Wojsławianka”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia powstała 14.06.2019 i od samego początku świadczy usługi gastronomiczne w dzierżawionym od gminy lokalu przy ul. Uchańskiej 114 w Wojsławicach, gdzie serwuje przygotowane przez siebie dania oraz organizuje imprezy okolicznościowe. Spółdzielnia świadczy również usługę kateringu oraz sprzedaje swoje wyroby w punkcie gastronomicznym w centrum Wojsławic oraz ściśle współpracuje z gminnym Klubem Seniora biorąc udział w lokalnych akcjach społecznych.


KONTAKT:

Ul. Uchańska 114,
22-120 Wojsławice,
575010922,
marecki_1982@interia.plPRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNE
POWIAT TOMASZOWSKI, HRUBIESZOWSKI I KRASNOSTAWSKISpółdzielnia Socjalna "SAGAN"

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna "SAGAN" w Płonce, gm. Rudnik świadczy usługi cateringowe dla szkół, przedszkoli i innych instytucji oraz osób indywidualnych, a także obsługuje imprezy okolicznościowe. W ofercie Spółdzielni znajdują się dania obiadowe na wynos oraz z dostawą pod wskazany adres w postaci dania dnia. Ponadto Spółdzielnia oferuje różne rodzaje pizz, kebaby, tortille, zapiekanki, hot dogi, burgery, frytki oraz napoje i lody. Niewątpliwym atutem jest dobra lokalizacja przy drodze krajowej Żółkiewka – Zamość oraz smaczne potrawy za niewygórowana cenę; co doceniają klienci. Ponadto spółdzielnia otworzyła nowy punkt gastronomiczny „Kogel Mogel” w Turobinie o podobnym profilu. Znajduje się w dobrej lokalizacji, sala jest przestronna, wyposażona w stoły drewniane i i ławki. W planach jest budowa altany na cele ogródka restauracyjnego.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna ,,SAGAN”
ul. Płonka 69, 22-630 Rudnik
Tel.: 508460264


SPOŁDZIELNIA SOCJALNA PIONIERSpółdzielnia socjalna „Nasze Drogi”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „Nasze Drogi” prowadzi działalność usługową w zakresie remontów i naprawy dróg gminnych (oczyszczenie ubytku, wypełnienie ubytku, wyrównanie), budowy i remontów chodników, przepustów i mostów (wykonywanie nowych oraz wymiana zużytych elementów na nowe), utrzymania poboczy (koszenie traw, wycinka drzew i krzewów, poprawa drożności rowów przydrożnych), zimowego utrzymania przejezdności dróg (odśnieżanie, posypywanie materiałami ułatwiającymi usuwanie śniegu), przygotowania drewna na opał (cięcie, rąbanie) oraz prac porządkowych i utrzymania zieleni, w tym porządkowania grobów.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Nasze drogi”
Mieniany 91/9, 22-500 Hrubieszów
Tel.: 84 618 32 47


Spółdzielnia Socjalna Cisówka I

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Cisówka I świadczy usługi w zakresie usług sprzątających wraz z utrzymaniem terenów zielonych, usługi remontowo – wykończeniowe oraz usługi koparko – ładowarką. Usługi utrzymania zieleni to przede wszystkim utrzymanie trawników, nasadzenia roślin, utrzymanie rabat z kwiatami, przycinanie drzew, W ramach usług porządkowych spółdzielnia oferuje usługi porządkowe na zewnątrz i wewnątrz budynków, sprzątanie chodników i ulic, odśnieżanie, utrzymywanie porządku na posesjach. Usługi sprzątające obejmują również kompleksowe sprzątanie wnętrz łącznie z myciem okien, odkurzaniem, zamiataniem, ścieraniem kurzy. W ramach usług remontowo – wykończeniowych Spółdzielnia świadczy usługi kompleksowego wykończenia/remontu wnętrz, miedzy innymi usługi malarskie, glazurnicze, stolarskie, ślusarskie, spawalnicze, hydrauliczne, elektryczne itp. Usługi koparko - ładowarką obejmują wykonywanie usług w zakresie wszelkich robót ziemnych i załadunku materiałów sypkich.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Cisówka I
ul. Kościelna 1/1, 22-678 Ulhówek
TEL.: 516555077


Spółdzielnia Socjalna ECO-CLEAN I

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna ECO-CLEAN zajmuje się świadczeniem usług w zakresie sprzątania budynków użyteczności publicznej, instytucji publicznych, osób fizycznych, koszenia trawników i porządkowania terenów zielonych, dezynfekcją pomieszczeń i małej architektury (place zabaw, ławki, siłownie zewnętrzne itp.) oraz usługami w zakresie wynajmu busa. Oferta spółdzielni znajduje się na stronie internetowej: www.eco-clean.eu.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna ECO-CLEAN
ul. Łaszczowiecka 9, 22-600 Tomaszów Lubelski
TEL.: 792 008 485


Spółdzielnia Socjalna „ARKA”, działa od 2014 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „ARKA” dostarcza posiłki do 3 szkół z terenu gminy Susiec, oferuje obiady domowe z dowozem do klienta, catering na imprezy, organizację imprez w miejscu wskazanym przez klienta oraz przygotowanie dań na zamówienie z odbiorem własnym. W swojej ofercie spółdzielnia ma również wypożyczanie naczyń i sprzętu kuchennego. Spółdzielnia świadczy również usługi z zakresu wypożyczania namiotów imprezowych wraz z wyposażeniem i obsługą cateringową oraz dmuchańców. Spółdzielnia obsługuje parking przy Szumach oraz w Majdanie Sopockim – utrzymanie czystości, sprzedaż biletów parkingowych, obsługa parkingu. Ponadto Spółdzielnia świadczy usługi z zakresu wywozu nieczystości płynnych oraz usługi z zakresu prac remontowo – wykończeniowych, wypożyczalnie sprzętu budowlanego, usługi sprzątające oraz porządkowania grobów. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie internetowej: www.arka.susiec.pl.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „ARKA”
ul. Tomaszowska 100, 22-672 Susiec
TEL.: 84 665 40 10


Spółdzielnia Socjalna "Aktywni-Kreatywni"

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „Aktywni – Kreatywni” świadczy usługi z zakresu:

1.Usług opiekuńczych dla osób starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych na terenie powiatu tomaszowskiego, w tym w ramach współpracy z MOPS w Tomaszowie Lubelskim.

2. Usług kompleksowego sprzątania mieszkań prywatnych oraz biur i innych pomieszczeń w instytucjach/firmach; takich jak: mycie okien, podłóg, płytek glazury i terakoty, czyszczenie i pranie dywanów, pranie i prasowanie firan i zasłon, odkurzanie ścian i podłóg mycie elewacji budynków, kostki brukowej oraz prania tapicerek, w tym tapicerek samochodowych u klienta. Ponadto Spółdzielnia świadczy usługi sprzątania i dekoracji grobów oraz pielęgnacji roślin, krzewów i drzew owocowych.

3. Wynajmu sprzętu gospodarczego i sprzątającego wraz z dowozem do klienta.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Aktywni – Kreatywni”
ul. Lwowska 120, 22-600 Tomaszów Lubelski
TEL.: 601 831 352


Spółdzielnia Socjalna „Kuźnia Talentów Im Stanisława Staszica"

WIĘCEJ INFORMACJI

Przedmiotem podstawowej działalności Spółdzielni Socjalnej „Kuźnia Talentów Im Stanisława Staszica" jest wytwarzanie i sprzedaż produktów garmażeryjnych, m.in. pierogów i naleśników (z różnym nadzieniem), krokietów, kopytek, klusek śląskich i gołąbków. Głównym odbiorcą produktów jest Centrum Integracji Społecznej w Mielnianach. Ponadto Spółdzielnia prowadzi sklep z garmażerką w centrum Hrubieszowa; przy ul. Narutowicza 27. W 2022 roku założyła sklepik na deptaku w Chełmie, gdzie sprzedawane sa wyroby garmażeryjne oraz dzięki współpracy ze Spółdzielnią Socjalna „Galeria Dobrego Smaku” ciasta i torty, a także roztoczańskie miody, oleje i przyprawy. Dodatkowym przedmiotem działalności spółdzielni jest usługa Eco Myjni Parowej oraz usługi przygotowania zrębek rębakiem, a także wypożyczanie rębaka.
Ponadto Spółdzielnia oferuje kompleksową obsługę księgowo-podatkową podmiotów gospodarczych, głównie przedsiębiorstw społecznych, podmiotów ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych oraz odpłatnych usług doradczych.
Spółdzielnia wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Galeria Dobrego smaku” należy do Konsorcjum „Przystań” w Mienianach. Celem przyświecającym zawiązaniu Konsorcjum było osiągnięcie wewnętrznej spójności, nawiązanie współpracy między zespołami pracowniczymi i wyzwolenie w nich ducha przedsiębiorczości a także wytworzenie wspólnej strategii w zakresie zarządzania i rozwoju obu Spółdzielni. Efektywne zarządzanie i rozwój działalności Spółdzielni


KONTAKT:

"Spółdzielnia Socjalna Kuźnia Talentów Im Stanisława Staszica" Mieniany 91/9, 22-500 Hrubieszów
Tel.: 84 618 32 47


SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA PŁOMYKI ZNAD HUCZWY TYSZOWCE CZERMNO

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „ Płomyki z nad Huczwy Tyszowce Czermno” zajmuje się głównie przygotowywanie domowych posiłków, obsługą żywieniową szkół oraz firm i osób prywatnych. W 2022 roku przeniosła się do nowego lokalu i prowadzi bar, w którym można oprócz dań obiadowych zamówić dania typu fast food. Ponadto Spółdzielnia organizuje imprezy okolicznościowe, typu chrzciny, komunie, imieniny itp. spółdzielnia oferuje również ciasta na zamówienie, w tym przygotowywanie słodkich stołów. Spółdzielnia świadczy również usługi opiekuńcze dla osób starszych i niesamodzielnych.


KONTAKT:

ul. Kościelna 23, 22-630 Tyszowce
TEL.: 661813313


.Spółdzielnia Socjalna Cisówka II

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna Cisówka II prowadzi działalność w 2 zakresach:

 1. Świadczy usługi cateringowe oraz organizację imprez okolicznościowych na miejscu oraz w miejscu wskazanym przez klienta. Posiłki są dowożone do 3 szkół oraz pod wskazany przez klienta adres oraz codziennie serwowane na miejscu w postaci „dania dnia” lub zgodnie z wcześniejszym zamówieniem.
 2. Świadczy usługi w zakresie zbierania odpadów innych niż niebezpieczne od właścicieli posesji prywatnych, firm, a także nieruchomości niezamieszkałych dla Gminy Ulhówek.
 3. Świadczy usługi porządkowe na zlecenie gminy oraz dla osób prywatnych i firm.

KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna Cisówka I
ul. Tomaszowska 131, 22-678 Ulhówek
Tel.: 516555077


Spółdzielnia Socjalna "Agronomówka"

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna "Agronomówka" prowadzi punkt gastronomiczny, który na co dzień serwuje ciepłe posiłki oraz dania typu fast food na miejscu oraz na wynos.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna "Agronomówka"
Rudnik 69A, 22-300 Rudnik
TEL.506 120 715


Spółdzielnia Socjalna „Galeria Dobrego Smaku”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „Galeria Dobrego Smaku” prowadzi w Hrubieszowie przy ul Narutowicza 27 kawiarnię z cukiernią „Lalka”. Kawiarnia oprócz punktu stacjonarnego świadczy usługę dowozu ciast pod wskazany adres w ramach indywidualnych zamówień oraz współpracuje z domami weselnymi, restauracjami i sklepami. Przygotowuje ciasta i torty na imprezy okazjonalne (wesela, chrzciny itp.), w tym słodkie stoły. Ciasta są przygotowywane wyłącznie ze świeżych i naturalnych produktów.
Ponadto w kawiarni organizowane są warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu wyrobu produktów czekoladowych, pierników, lizaków itp., W kawiarni przygotowywane są również zestawy śniadaniowe, a w okresie przedświątecznym zestawy prezentowe. Spółdzielnia wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Kuźnia Talentów im. Stanisława Staszica” należy do Konsorcjum „Przystań” w Mienianach. Celem przyświecającym zawiązaniu Konsorcjum było osiągnięcie wewnętrznej spójności, nawiązanie współpracy między zespołami pracowniczymi i wyzwolenie w nich ducha przedsiębiorczości a także wytworzenie wspólnej strategii w zakresie zarządzania i rozwoju obu Spółdzielni. Efektywne zarządzanie i rozwój działalności Spółdzielni to podstawa, by nie tylko utrzymać stworzone w nich miejsca pracy ale też utworzyć kolejne.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Galeria Dobrego Smaku”
Mieniany 91/9, 22-500 Hrubieszów
TEL.: 84 618 32 47


Spółdzielnia Socjalna „Sperare”

WIĘCEJ INFORMACJI

Prowadzi Przedszkole „Fantazja” oraz „Żłobek Bajkowa Przystań“ w Hrubieszowie (powstała w 2019 r.). W placówce prowadzone są 2 grupy przedszkolne Montessori, która jako priorytet stawia sobie obcowanie z naturą i doświadczanie świata wszystkimi zmysłami. Natomiast zerówka i żłobek prowadzone są w rytmie Montessori z wykorzystaniem metod i pomocy dydaktycznych dedykowanych tej metodzie i w przyszłości planujemy stać się w całości placówką Montessori. Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne i czuły troskliwą opiekę. Posiadamy także parking, który pozwala rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki. W styczniu 2022 r. w placówce została utworzona pierwsza grupa Montessori, a we wrześniu kolejna. Niemniej jednak całe przedszkole i żłobek są prowadzone z wykorzystaniem tej metody. Spółdzielnia w przyszłości chce zostać placówka Montesorii w całości. Ponadto w przedszkolu prowadzonych jest szereg zajęć dodatkowych. Zarówno w przedszkolu jak i żłobku prowadzone są zajęcia z języka angielskiego metodą Helen Doron. W placówce organizowane są cykliczne spotkania integracyjne z udziałem rodziców, dziadków itp.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „Sperare”
22-500 Hrubieszów,
ul. Targowa 24
TEL.: 781027695


Hrubieszowska Spółdzielnia Socjalna im. „Zośki”, powstała w lipcu 2021 roku

WIĘCEJ INFORMACJI

Prowadzi:
1. Przedszkole terapeutyczne „Leśna Polana”. Placówka spełnia funkcję terapeutyczną dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Do przedszkola uczęszczają głównie dzieci posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.
2. Niepubliczną Poradnię psychologiczno – pedagogiczna nr 1 w Hrubieszowie. Konsultacje z psychologiem, zajęcia logopedyczne oraz trening umiejętności rodzicielskich to tylko kilka usług spośród bogatej oferty które oferuje poradnia. Poza tym realizuje zadania  z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju wśród dzieci i młodzieży w celu zniwelowania uwydatnionych różnic u dzieci przed podjęciem kształcenia na poziomie szkoły podstawowej. 
3. Punkt Opieki dziennej  - „Przytulankowo”.  Opieka oferowana jest dzieciom od godziny 6.30 do godziny 17.00. W punkcie opieki dziennej znajdują się dzieci w wieku do 3 lat.
Spółdzielnia w 2022 roku została laureatem konkursu znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii Debiut Roku.


KONTAKT:

Hrubieszowska Spółdzielnia Socjalna im. „Zośki”
ul. Piłsudskiego 11
22-500 Hrubieszów
Te.: 790 529 590ZAREJESTROWANE W 2022 r.:Spółka z o.o. non profit Bez Tabu

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółka z o.o. non profit Bez Tabu, powstała w maju 2022 roku, zatrudnia 6 osób z niepełnosprawnościami, w tym w stopniu znacznym, którzy pracują zdalnie. Prowadzi sprzedaż internetową ziół i suplementów diety oraz bielizny, w tym erotycznej. Sprzedaż prowadzona jest na zasadzie dropshippingu.


KONTAKT:

22-300 Krasnystaw
ul. Plac 3 Maja 23
tel.: 507 129 547


Spółdzielnia Socjalna „LIDER”

WIĘCEJ INFORMACJI

Spółdzielnia Socjalna „LIDER” wykonuje usługi remontowo – budowlane, zarówno na zlecenie miasta Hrubieszów, jak również komercyjnie. Zajmuje się świadczeniem usług opiekuńczych, w tym w ramach zlecenia z MOPS Hrubieszów opieki wytchnieniowej oraz asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Ponadto świadczy usługi sprzątające i utrzymania zieleni oraz usługi informatyczne i promocyjne (strony internetowe, projekty wizytówek, ulotek, ologowania na samochodu oraz ich wydruku itp.)
Wpis do rejestru KRS uzyskała 2022-04-05, na dzień dzisiejszy zatrudnia już 11 osób na umowę o pracę (w tym 10 w pełnym wymiarze czasu pracy oraz 1 w wymiarze 1/2 etatu) oraz 15 osób w ramach umów zlecenia. Spółdzielnia została założona przez Miasto Hrubieszów oraz Stowarzyszenie "Hrubieszów Jestem Stąd". Zarówno stowarzyszenie, jak i spółdzielnia powstały w ramach wsparcia OWES. Spółdzielnia od powstania jest sprawnie zarządzana i realizuje zlecenia zarówno z Miasta Hrubieszów i jednostek podległych, jak też na otwartym rynku. Prezes jest osobą bardzo operatywną, wdraża wciąż nowe pomysły biznesowe. Obecnie zajmują się sprzedażą stojaków choinkowych oraz żywych choinek.


KONTAKT:

Spółdzielnia Socjalna „LIDER”
ul. Ludna 22,
22-500 Hrubieszów
Tel.: 604 110 694


Hrubieszowska spółdzielnia Socjalna „Miasto z Klimatem”

WIĘCEJ INFORMACJI

Hrubieszowska spółdzielnia Socjalna „Miasto z Klimatem” powstała w listopadzie 2022 roku i jest drugą obok Spółdzielni Socjalnej LIDER spółdzielnią utworzoną z inicjatywy Miasta Hrubieszów w 2022. Jest na etapie organizacji, zatrudnia od 1 grudnia 8 osób w wymiarze ½ etatu. Jej działalność to:
1. Usługi sprzątające - przedsięwzięcie związane z oferowaniem nie specjalistycznych usług porządkowych - budynków użyteczności publiczne (usługi na rzecz Miasta Hrubieszów - Siedziba Urzędu Miasta, Biuro Projektu Rozwój Lokalny, Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzący Punkt Recepcyjny dla uchodźców oraz od 2023 roku Basen Miejski – część nie wymagająca usług sprzątania specjalistycznego).
2. Usługi biura Rachunkowego. Biuro rachunkowe w szczególności jest nastawione na współpracę z organizacjami pozarządowymi (stowarzyszenia, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, fundacje). Skupia się na odpłatnej, kompleksowej obsłudze księgowo-podatkowej podmiotów gospodarczych, głównie przedsiębiorstw społecznych, podmiotów ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych; odpłatnych usługach doradczych w zakresie doradztwa biznesowego i pozyskiwania finansowania zewnętrznego (zwrotnego i bezzwrotnego).
3. Usługi rękodzieła głównie w zakresie gadżetów reklamowych, które będą między innymi lokalną formą promocji miasta - świadczenie usług ręcznego wykonywania pamiątek i gadżetów promocyjnych miasta i regionu (ręczne malowane kubki, filiżanki, obrazki, kartki świąteczne, torby ekologiczne). Usługi te będą również świadczone na indywidualne zamówienia, w tym za pośrednictwem internetu..
4. Usługi animacji (wynajem i obsługa dmuchańców oraz automatu do waty cukrowej i popcornu). Usługi wypożyczania dmuchanego zestawu zabawowego (zjeżdżalnia, zamek zabawowy) oraz serwowanie popcornu i waty cukrowej. Usługa świadczona podczas wesel, komunii, imprez okolicznościowych, a także na wydarzeniach miejskich.
5. Opieki godzinowej nad dziećmi, w zależności od potrzeb opiekunów np. w czasie gdy nie funkcjonuje przedszkole, szkoła. odprowadzanie i odbieranie dzieci z przedszkola, szkoły, świetlicy, opieka wieczorna i nocna.


KONTAKT:

Hrubieszowska spółdzielnia Socjalna „Miasto z Klimatem”
ul. LUDNA 13,
22-500 HRUBIESZÓW
Tel. 790529590S


Roztoczańskie Przedsiębiorstwo Społeczne sp. z o.o.

WIĘCEJ INFORMACJI

Roztoczańskie Przedsiębiorstwo Społeczne sp. z o.o. powstało w listopadzie 2022 roku, od 1 grudnia zatrudnia 8 osób. Jest na etapie organizacyjnym. Zakres usług to usługi gospodarcze, usługi transportowe, usługi wynajmu busa, usługi opiekuńcze, usługi wynajmu pracowników biurowych.


KONTAKT:

ul. Łaszczowiecka 9,
22-600 Tomaszów Lubelski
Tel. 792 008 485
facebook